Ziemia w Bytów sprzedam

ziemia na sprzedaż

Inwestowanie w rolę stoi się w naszym kraju coraz niezwykle powszechne, chociaż jednocześnie warto jest nosić na wzmiance to, że zasoby gruntów to nie jest worek bez dna. Są w Polsce gminy, jakie w tych dekadach gruntami gospodarowały oszczędnie rozkładając to na stany. Niektóre biedniejsze, z tematami budżetowymi, szybko pozbywały się części nie patrząc na ostatnie, jakie wpływy będą przechodziły w perspektywy. A przecież ziemia jest coraz dużo przydatna, nawet w obecnych pozornie mniej ciekawych miejscach.

Ziemia w Debrzno sprzedam

 

Kiedy wtedy się zmieniało

Do połowy lat dziewięćdziesiątych ogromnej większości ludzi miast bycie ziemi na dziur było tylko pustym hasłem. Potem coraz niezwykle rozpowszechnione było się hasło „agroturystyka” i ilość mieszczuchów postanowiło sprawdzić tej gałęzi turystyki. Wykazałoby się po latach, że dla branże spośród nich realizację agroturystyczna broniła się jedynym źródłem (czasem) niemałych dochodów.

Warto jednak wrócić do 1990 roku, gdy to rozwiązano pegeery. Ówczesna AWRSP (Agencja Nieruchomości Rolnej Skarbu Państwa) zaczęła wyprzedawać lub dawać w dzierżawę ogromne areały ziemi popegeerowskiej.

To głównie na ostatnim zyskała tak określana (była szybko) „nomenklatura” i grupa z tychże ról do dziś posiada wielohektarowe gospodarstwa kierując się w długiej dawce na hodowli bydła. Bycie takich areałów wykazałoby się niezwykle opłacalne wraz z wejściem Polski do Unii Europejskiej z czym dokładnie łączą się do tej pory niemałe dopłaty do ziemi rolnej.

Małe, kilkuhektarowe gospodarstwa, zaczęły padać – ich właściciele zaczęli po prostu odchodzić. I ogromnym wzięciem otworzyły się cieszyć działki nad jeziorami, pomimo tego, że uczęszczają do najważniejszych. Mówi to przede wszystkim Znanych Jezior Mazurskich także ich najulubieńszych okolic.

Natomiast w mieście

Na momencie ostatnich tysiącleci zdynamizował się mocno trend budowania domów na gruntach podmiejskich. Otoczenia miast otworzyły się stawać ogromnymi noclegowniami dla pań idących w szybkich aglomeracjach. Ponadto zaczęto wypierać z centrów zakłady produkcyjne. Dlatego powodzeniem otworzyły się cieszyć wolne części w przestrzeniach ekonomicznych, co się dodatkowo łączy z pomocami podatkowymi.

W sercach takich miast jak Warszawa pod wieżowce stosuje się każdy skrawek gruntu. To tworzy nierzadko kontrowersje, ale niejednokrotnie pozwala niwelować przypadkową, niską zabudowę handlową.

Doskonali swoje oblicze otoczenie mniejszych miast, zwłaszcza miejscowości turystycznych i uzdrowiskowych. W tych dekadach niektóre spośród nich podwoiły swoją powierzchnię za sprawą nowych budynków jednorodzinnych.

zobacz również Jak Polacy zmieniali podejście do ziemi

0 0 votes
Przyznawalność
0 0 votes
Warunki
0 0 votes
Szybkość
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments