Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnienie cudzoziemców (m.in. Ukraińców, Białorusinów, Gruzinów, Rosjan, Mołdawian) w Niemczech. Delegowanie pracowników spoza Unii do praktyki w następnym kraju Unii Europejskiej. Polscy pracodawcy są szansę kierowania do produkcji za granicą naszych ludzi jak jeszcze obywateli nowych państw trzecich niebędących członkami Unii Europejskiej.

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Z wskazówki na zainteresowanie lokalnym rynkiem pracy obywateli Ukrainy, toż oni są najczęściej delegowanymi do produkcji za granicą cudzoziemcami przez naszych pracodawców.

Delegowanie jest jedyną formą wysłania pracownika do różnego świecie w projekcie czasowego pisania czynności w współczesnym terenu. Należy przy tymże mieć, że w wszystkim momencie w którym człowiek wykonuje naszą karierę za granicą obowiązują stawki płacy według niemieckich przepisów (Mindestlohn) a minimalna cena od 1 stycznia 2019 roku ma 9,19 euro za godzinę pracy brutto dla gościa delegowanego, przy czym w wielu dziedzinach obowiązują wyższe kwoty płacy minimalnej np. w dziedziny budowlanej. Aby oddelegować turysty ze wschodu do praktyki w Niemczech, wskazane jest kupienie wizy Vander Elst. Istnieje to wiza wydawana przez Ambasadę Niemiec w Warszawie. Traktat o działaniu Unii Europejskiej (TFUE) określa zasadę swobody oferowania usług obejmującą prawo przedsiębiorstwa do produkcji swoich pomocy w przeciwnym państwie członkowski Unii Europejskiej. Przedsiębiorca na ostatniej regule może tymczasowo delegować swoich pracowników bez wymogów uzyskiwania dla nich oddzielnie pozwoleń na rzecz co stanowiło znaczenie gdyby pracownik samodzielnie chciał uzyskać zatrudnienie dokładnie w niemczech bez udziału Polskiego pracodawcy. Kraje członkowskie UE wprowadzają wewnętrzne przepisy, które regulują warunki i wskazówki na których pracodawcy innych krajów UE mogą wysyłać swoich pracowników do praktyki w ich kraju.

Niemiecka wiza Vander Elst robiona jest w sensu tymczasowego oferowania pomocy w Niemczech pracownika, którego do praktyki w Niemczech deleguje Polski pracodawca.

Samo uzyskanie wizy ogranicza się ze spełnieniem kilku wymagań:

Obcokrajowiec musi posiadać zawartą umowę o książkę czy działanie z Własnym pracodawcą, w związku z tym musi być ubezpieczony i rozwijać minimum od maja u pracodawcy, który planuje delegować pracownika do praktyki w Niemczech. Wymaga w związku z ostatnim legalnie leżeć na terenie Polski, mieć zezwolenie na pracę. Potrzebny jest dokument wystawiany przez Polski ZUS – zaświadczenie A1 poświadczające, że człowiek podlega Polskiemu ustawodawstwu w poziomie ubezpieczenia społecznego i co ważne aby wystąpić po te materiały potrzebne jest wcześniejsze udokumentowane zameldowanie w Polsce oraz uzyskanie Polskiego Certyfikatu Rezydencji Podatkowej, który decyduje świat w którym pracownik pokrywa się z osiąganych dochodów.

Uzyskanie ludzi tych tekstów jest kilka tygodni i w wypadku braku konieczności uzupełniania braków dla uzyskania któregoś z niezbędnych dokumentów może zamknąć się w ok. 4 tygodniach od czasu zatrudnienia człowieka w Polsce. Ten okres jest również niezbędny aby udowodnić, że praktyka w Niemczech nie jest typowym celem zatrudnienia gościa i od razu po zatrudnieniu nie pewno on pozostać legalnie wysłany za granicę. Pracownik pracownik jest na zwykłe w Polsce i jego funkcja za granicą ma cel jedynie tymczasowy i w ramach naszej kariery w Polsce został wyznaczony do budowania swoich obowiązków na obszarze Niemiec okazjonalnie np. przez 3 miesiące. Wniosek o wydanie wizy Vander Elst chodzi po wcześniejszym zapisaniu się online złożyć w Ambasadzie Niemiec w Warszawie wraz z opłatą 75 euro (równowartość w złotych polskich). Agencja Work Holding za uwaga przy kompletowaniu i wykonywaniu wniosku otrzymuje od pracodawcy dodatkową stawkę za pomoc w wysokości 250 zł netto za jakiegoś pracownika.

Organizacja Pracy Tymczasowej Work Holding, umożliwia Polskim pracodawcom usługę we jakichkolwiek procedurach i sprawne delegowanie swoich pracowników do Akcji w Niemczech. Nasza usługa jest kompleksowa – od funkcjonalnej oraz dużej rekrutacji ludzi z krajów takich jak Ukraina, Białoruś, Gruzja, Mołdawia, Rosja czy Nasza poprzez porady prawne oraz ochronę w załatwieniu wszystkich niezbędnych w procesie delegowania pracowników dokumentów i wizy Vander Elst, aż po rozliczanie kadrowo księgowe.

Do sądzie należy dołączyć: dwa projekty w języku niemieckim, aktualne fotografie biometryczne, paszport, udokumentowanie pobytu i książce u pracodawcy, umowa pracodawcy z nazwą z własnego państwa UE, zaświadczenie od firmy świadczącej usługi oraz dokument A1 oraz kartę EKUZ.

Pracodawca delegujący ludzi musi jeszcze zgłosić ten fakt w niemczech w drugich pracach w zależności od wielu czynników, które indywidualnie mogą wymagać poszczególnego zgłoszenia:

Zollamt – Niemiecki Urząd Celny, na internetowym portalu zgłoszeniowym należy zgłosić delegowanych pracowników wielu dziedzin.

SOKA-Bau – Zgłaszamy pracowników branży budowlanej (i dotyczy elektryków). Niemiecka kasa urlopowa do jakiej należy także odprowadzać składkę na odpoczynek.

Finanzamt – Niemiecki Urząd Skarbowy, BG-Bau – ubezpieczyciel wypadkowy branży budowlanych, Deutsche Rentenversicherung – Ubezpieczenia Społeczne, Urząd meldunkowy (pracownicy istniejący w niemczech ponad 3 miesiące podlegają meldunkowi)

Pracownik oddelegowany do praktyki w Niemczech podlega przepisom w charakterze płacy minimalnej według niemieckich przepisów Mindestlohn. Płaca minimalna różni się w zależności od branży i np. ogólna cena to minimum 9,19 euro brutto za godzinę pracy a dla branży budowlanej toż w zależności od kwalifikacji minimum 12,20 euro brutto za godzinę pracy. Niemieckie urzędy jak też jedne firmy do praktyki w których ludzie są delegowani przykładają dużą wartość do ocen czy pracownicy otrzymują płacę zgodną z niemieckimi przepisami. Na bieżąco badane są płatności wynagrodzenia, listy płac, godziny pracy i nawet polskie deklaracje podatkowe pracowników. Pewną ilość wypłaty dla gościa można wypłacić jednakże w formie ryczałtu czy diety czy w forma niepodlegającą opodatkowaniu.

Mimo zatrudnienia pracownika przez Własną spółkę, pracownikowi delegowanemu przysługuje gwarancja warunków książce oraz płacy minimalnej według przepisów kraju do jakiego stał delegowany, czyli tutaj Niemiec. Pracownikowi przysługuje także urlop w formacie płynącym z przepisów niemieckich.

Zachęcamy do konsultacji oraz współpracy zainteresowanych przedsiębiorców a też Niemieckie firmy zainteresowane pracownikami delegowanymi z Naszych spółek.

Źródło artykułu Praca dla Ukraińców w Niemczech

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o