Zarabianie na Instagramie – czy to możliwe?

Zarabianie na Instagramie – czy to możliwe?

Zarabianie online z roku na rok zyskuje na popularności i interesuje coraz szersze grono osób. Nie ma w tym nic dziwnego, biorąc pod uwagę wszelkie korzyści jakie płyną z tego rodzaju zajęcia. Czas jaki poświęcamy na zarabianie jest elastyczny i zależy od nas, a zarobki mogą znacznie przewyższyć te proponowane nam na etacie.

Obecnie jedną z najpopularniejszych aplikacji do zarabiania przez internet stał się Instagram. Oczywiście, żeby zacząć odnotowywać jakiekolwiek przychody nie wystarczy poprzestać na założeniu tam konta. Siła Instagrama tkwi w jego użytkownikach. Im więcej osób obserwuje Twoje konto tym bardziej realna staje się szansa na ciekawy zarobek. Szacuje się, że zainteresowanie firm wzbudzają konta, na których liczba obserwujących przekracza dziesięć tysięcy – zauważa ekspert Tanielajki.pl.

4 sposoby na zarabianie na Instagramie

Zdajemy sobie sprawę jak zarabianie w Internecie jest kuszące, szczególnie dla młodych ludzi, dlatego w tym artykule przygotowaliśmy dla Was cztery sprawdzone metody na to jak zacząć łączyć przyjemne z pożytecznym. Oprócz dużej ilości Instagram Followers i lajków pod zdjęciami, możesz zdobyć również tysiące na koncie bankowym.

Prowadzenie własnego sklepu internetowego

Instagram jest narzędziem dzięki, któremu możesz znacznie rozpromować oferowane przez siebie przedmioty czy usługi. Dobrze prowadzone konto może zapewnić Ci wielokrotne zwiększenie obrotów.

Sam decydujesz w jaki sposób prowadzisz promocję towarów i pozyskujesz klientów. Przy takiej działalności zarobki zależą od oferowanego przez ciebie asortymentu. Proces zakładania sklepu nie jest bardzo prosty, wystarczy powiązany fanpage na Facebooku, asortyment sklepu i oczywiście zdjęcia produktów, które odgrywają istotą rolę, bo muszą zainteresować i przyciągnąć Twoich potencjalnych klientów.

Praca z firmami przy postach sponsorowanych

To najbardziej popularny sposób na zarabianie na Instagramie. Osoby prowadzące taką działalność nazywa się influencerami. Może nim zostać posiadacz konta z dużą ilością obserwujących, który wyrobił sobie odpowiednią pozycję i reputację wśród swoich odbiorców.

Chcąc zostać influencerem warto pomyśleć o swojej niszy i założyć konto tematyczne, na którym zajmiemy się tym, co lubimy i na czym się znamy. Dla przykładu – jeśli uwielbiasz fotografię i jest to Twoja pasja zajmij się tym tematem na Instagramie. Publikuj posty, pytaj odbiorców o opinie na różne tematy, dziel się ciekawostkami a jest szansa, że Twoje konto zaczną obserwować fotografowie-amatorzy i inni pasjonaci tej dziedziny, jeśli będzie ich wystarczająco dużo możesz wzbudzić zainteresowanie na przykład firm produkujących aparaty fotograficzne i inne związane z fotografią akcesoria. Oczywiście ten sam schemat działa w przypadku osób zajmujących się chociażby modą czy sportami ekstremalnymi.

Mając duże zasięgi, firmy same mogą się do Ciebie zgłaszać. Możesz również przejąć inicjatywę i na własną rękę szukać marek do współpracy. Szacunkowo wystarczy około 700 zaangażowanych obserwujących żeby znaleźć firmę, która będzie zainteresowana współpracą z nami. Pamiętaj, żeby na swoim Instagramie promować tylko rzeczy, które faktycznie z czystym sumieniem możesz polecić, w przeciwnym razie obserwujący mogą stracić do Ciebie zaufanie.

Programy partnerskie

To prosty sposób na współpracę, wystarczy zapisać się do programu partnerskiego i promować produkty konkretnej marki korzystając z gotowych linków. W ramach takiej współpracy otrzymujemy prowizję, która może wynieść nawet kilkaset złotych.

Sprzedaż konta

Sprzedaż rozwiniętego konta z dużymi zasięgami to również sposób na zarobek na Instagramie jednak musimy liczyć się z tym, że to dochód jednorazowy a cenę ustalamy sami biorąc pod uwagę przede wszystkim zasięgi.

Chcąc generować faktyczne dochody z działalności na Instagramie musisz postawić nie tylko na ilość obserwujących ale także na częste interakcje (na przykład odpowiadanie na pojawiające się komentarze). Ważna jest także duża częstotliwość publikowania postów – profil musi być ciekawy. Niewątpliwie również jakość zdjęć odgrywa tu niesamowitą rolę – dodając mało interesujące zdjęcia słabej jakości nigdy nie przyciągniesz uwagi obserwujących.

0 0 votes
Przyznawalność
0 0 votes
Warunki
0 0 votes
Szybkość

Udostępnij

Polecane wpisy
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x