Pożyczki długoterminowe konsolidacyjna online bez bik

pożyczki długoterminowe online

Każdy z nas musi trzymać się w ryzach domowego budżetu. Z miesiąca na miesiąc pilnujemy by starczyło nam do ostatniego. Czy trzeba brać pożyczki? Jak to zrobić bezboleśnie? Zapraszamy do lektury trzeciej z sześciu części poradnika.

Pożyczki długoterminowe konsolidacyjna online bez bik

Czas na drugi kierunek oszczędzania comiesięcznego, mianowicie banki i finanse. Zastanawialiście się jak można odłożyć w ten sposób? Jeśli nie, to poniżej podpowiadamy.

Na rynku mamy szeroki wybór banków, z bogatymi ofertami usług. Tylko od nas zależy, który bank wybierzemy i jakie opłaty poniesiemy z tytułu korzystania z usług. Warto jednak rozejrzeć się za takim, który nie pobiera opłat za: użytkowanie  konta, wypłaty z bankomatów, przelewy, obsługę konta. Ponadto, warto pilnować swoich kont w bankach, by darmowe nie stało się nagle płatnym kontem. Poza tym zamykając nieużytkowane konto w danym banku nie zamykamy sobie możliwości skorzystania potem z oferty dla nowych klientów.

Dowiedz się również, jakie przywileje i korzyści możesz uzyskać od danego banku w przypadku lojalnego i wszechstronnego korzystania z usług konkretnego banku. Następnym pomysłem na wyszukanie paru groszy to (w przypadku osób z kredytem) spłacanie go walutą kupioną w kantorze internetowym. Jest to korzystne ze względu na fakt, że w takowe kantory mają niską różnicę między ceną zakupu i sprzedaży. Kolejna ważna sprawa. Jeśli nie znasz się na inwestowaniu to nie kupuj produktów inwestycyjnych na których się nie znasz lub ich nie rozumiesz. Jeśli się jednak skusisz to jest to najprostsza droga do strat finansowych. Następna ważna kwestia dotyczy osób, które mają długi.

pożyczki bez big
pożyczki bez big

Dobrze jest wyznaczyć kolejność ich spłacania i nie tylko je spłacać, ale także nadpłacać. To pozwoli na szybsze się ich pozbycie. Karty kredytowe warto mieć pod kontrolą. Można również pokusić się o próbę wynegocjowania obniżki oprocentowania zadłużenia. Konsolidacja zadłużeń, jeśli jest możliwa, może spowodować zaoszczędzenie na odsetkach. Jak już mowa o odsetkach mogą one być także naliczane za nieterminowe płacenie rachunków. Aby tego uniknąć to dobrym sposobem jest ustawienie przypomnienia lub stałą dyspozycję przelewu. Niektóre banki pobierają opłaty za różne swoje usługi.

Mogą to być z pozoru małe kwoty, ale w skali miesiąca już będą widniały jako konkretniejsze sumy. Dajmy przykład przelewów. W wielu bankach są bezpłatne, ale istnieją też banki, które pobierają np. 50 groszy za każdy przelew. Przez cały miesiąc może w ten sposób ubyć nam z konta nawet kilka złotych. Szczególnie, jeśli takich przelewów wykonujemy kilkanaście lub kilkadziesiąt  w miesiącu. Warto skontaktować się ze swoim bankiem w celu negocjacji opłat, bo niektórych da się uniknąć.

Jeśli chcesz coś na dłużej to sprawdź pożyczki długoterminowe online

Jakich? Czasem pobierana jest opłata za użytkowanie karty. Warunkiem nie pobrania opłaty za nią przez bank jest na przykład odpowiednia ilość transakcji nią w danym czasie. Do tego ubezpieczenia konta i kart, opłaty za wypłatę pieniędzy w każdym bankomacie bez prowizji. Mnożyć takich dodatkowych kosztów można na pęczki. Ważne jest, by przyjrzeć się własnemu kontu i zminimalizować koszty.

Karty kredytowe z jednej strony są wsparciem pieniężnym w przypadku braku finansów na kilka dni przed wypłatą,  a z drugiej strony mogą być pułapką dla niektórych. Jeśli zaraz po wypłacie dług z karty kredytowej spłacimy to nie musimy się tym martwić, ale jeśli będziemy zwlekać to mogą dojść odsetki i zacznie nam ten minus rosnąć. W ten sposób można wpaść w kołowrotek długów i niekończącą się opowieść. Następną kwestią są programy oszczędzania dla pracowników niektórych firm.

Zobacz też  pożyczki bez big

Polegają one najczęściej na planach emerytalnych, gdzie firma współinwestuje z pracownikiem. Takie programy najczęściej są dostępne w korporacjach, ale nie jest to regułą. W wielu firmach można spotkać się z przywilejami pracowniczymi, między innymi do nich należą: szkolenia, pożyczki niskooprocentowane lub całkowicie nieoprocentowane, wsparcie finansowe w trudnej sytuacji życiowej, paczki dla dzieciaków lub chociażby dobrze znane dofinansowanie do wczasów.

Masz za dużo chwilówek zobacz co można zrobić wejdź na konsolidacja chwilówek

Taka niskooprocentowana lub nieoprocentowana pożyczka z firmy może pomóc w spłacie zadłużenia z karty kredytowej, kredytu czy innego zobowiązania obciążonego wysokimi odsetkami.

0 0 votes
Przyznawalność
0 0 votes
Warunki
0 0 votes
Szybkość
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments