Klimatyzatory postojowe Police

Czym są klimatyzatory postojowe?

Bardzo często obserwujemy jak kierowcy, cierpiąc na parkingu uruchamiają silniki, żeby włączyć jednocześnie klimatyzator. Sposób ten istnieje niekorzystny a ze powodów skutecznych i tak ekologicznych. Wyjściem są klimatyzatory postojowe.

Klimatyzatory postojowe Ińsko

O ile używanie standardowej klimatyzacji podczas podróży jest zwykłym zachowaniem, z którego trudno uciec, to korzystanie z niej w trakcie postoju nie istnieje teraz wskazane. Marnujemy paliwo i wykorzystujemy silnik. Klimatyzator postojowy obniża koszty operacyjne. Dla właścicieli flot i operatorów pojazdów ciężarowych równie ważne istnieje ostatnie, że układa on bezpieczeństwo rzeczy i daje, że kierowca oraz ładunek przyjdą na siedzenie w sum.

czesci allegro allegro
klimatyzator postojowy allegro

Sam klimatyzator postojowy działa zupełnie niezależnie od istniejącego układu klimatyzacji funkcjonującego podczas jazdy. Na zbycie możemy wystąpić dwa modele klimatyzacji, sprężarkowy oraz wodny. Ten doskonały działa nieco na identycznej zasadzie jak klimatyzacja standardowa. Jego zagadnieniem jest obniżenie temperatury i zmniejszenie wilgotności powietrza w kabinie.

 

zobacz również porównywarka AGD

Istotne elementy układu klimatyzacyjnego sprężarka, skraplacz, parownik i wentylatory są zlokalizowane w pewnej obudowie tworzonej z normy na dachu kabiny samochodu lub na bocznej ścianie. Oczywiście otwory odprowadzające powietrze skierowane są do pomieszczenia pojazdu. Aby całość poprawnie funkcjonowała, dostosowuje się tutaj sprężarki z tłokiem obrotowym. Ta poruszana jest silnikiem elektrycznym i w razie potrzebie chłodzona wodą kondensacyjną. Urzędzie istnieje i wyposażone w system, który zapewnia nas przed rozładowaniem akumulatorów. Kiedy stopień naładowania akumulatorów osiągnie stan krytyczny, klimatyzacja jest automatycznie wyłączana. Sama klimatyzacja może wykonywać automatycznie lub potrafimy nią kierować za pośrednictwem panelu.

Klimatyzatory postojowe Tychowo

Z zmianie postojowy klimatyzator wodny jest rozwiązaniem dużo modniejszym i raczej nowocześniejszym. Zamiast czynnika roboczego, w obóz została wprowadzona woda. Stanowi ona dobrze schładzana, i wielką wadą tego typu klimatyzatorów istnieje ostatnie, iż nie zmieniają wilgotności powietrza we pomieszczeniu pojazdu, a tylko obniżają będącą w nim temperaturę.

W klimatyzatorze tego standardu występuje proces schładzania powietrza podczas odparowania wody. Dmuchawa włożona w panelu dachowym przetłacza powietrze z zewnątrz pojazdu przez parownik, w jakim ciepło z powietrza jest zastosowane do odparowania wody. Sam zbiornik jest tu położony na zewnętrznej, tylnej ścianie kabiny.

Skuteczność tego klimatyzatora stanowi ogromnie szybka, bo zapewne on ograniczyć temperaturę powietrza będącą we pomieszczeniu pojazdu nawet o sto procent w kontakcie do temperatury na zewnątrz. Jednak ze względu na zabieg zmiany wilgotności powietrza, najefektywniej urządzenie postępuje w chłodnym klimacie. Też kiedy w przypadku sprężarkowego klimatyzatora, także tutaj możemy włączyć urządzenie niejako automatycznie z wykorzystaniem pilota lub sterować nim manualnie za pośrednictwem panelu. Ostatecznie wielką wadą jest słaby pobór prądu niezbędny do poprawnego funkcjonowania.

Źródło artykułu klimatyzatory postojowe

 

Klimatyzatory postojowe Tychowo

0 0 votes
Przyznawalność
0 0 votes
Warunki
0 0 votes
Szybkość
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments