Gotowa spółka – dlaczego warto?

Gotowa spółka – dlaczego warto?

Zacznijmy od tego, dlaczego w ogóle warto wybrać spółkę zamiast prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej. Otóż największą zaletą jest to, że wspólnicy w spółce nie odpowiadają prywatnym majątkiem.

Oczywiście nikt nie myśli o niekorzystnym obrocie sprawy rozpoczynając działalność, niemniej jednak sytuacje, gdy popadamy w długi zdarzają się czasami.

Dlatego warto wybrać spółkę jako formę prowadzenia działalności, ponieważ w razie kłopotów finansowych pomoże nam to uchronić prywatny majątek przed ewentualną egzekucją komorniczą. Kolejną zaletą jest to, iż posiadanie spółki zdecydowanie korzystniej wygląda w oczach potencjalnych kontrahentów, a ubieganie się o dotację unijną będzie z pewnością łatwiejsze, gdy będziemy posiadaczami spółki.

Gotowa spółka – charakterystyka

Gotowa spółka z o.o jest już zarejestrowana, opłacone są wszystkie koszty związane z wszelkimi wpisami, posiada numer NIP, REGON. Firmy specjalizujące się w sprzedaży gotowych spółek są profesjonalne i dbają o to, aby gotowe spółki na sprzedaż posiadały wszelkie niezbędne dokumenty. Gotowa, czysta spółka nie posiada historii, to znaczy nigdy nie prowadziła żadnej działalności gospodarczej, nie posiada zadłużeń, nie zatrudnia ludzi. Opłacane są jedynie niezbędne miesięczne koszty, oznacza to, że im „starsza” jest gotowa spółka wystawiona na sprzedaż, tym cena za nią będzie wyższa i jest to jak najbardziej logiczne.

Gotowa spółka – dlaczego warto ją kupić?

Z pewnością każdy, kto myślał lub myśli o założeniu spółki sprawdzał, jak długo trwa proces rejestracji i ile formalności należy dopełnić. Cała procedura może trwać nawet kilka tygodni i wymaga od przyszłego właściciela wielu wizyt w urzędach. Aby ułatwić życie przedsiębiorców na rynku dostępne są do kupienia gotowe spółki.

Dlaczego warto kupić gotową spółkę? Przede wszystkim dlatego, aby oszczędzić swój czas, nerwy i tygodnie czekania na decyzję. Z zakupem gotowej spółki sprawa jest prosta. Wybieramy taką, która nam odpowiada, dostarczamy dowód tożsamości oraz wszelkie niezbędne informacje (firma sprzedająca poda informację, czego będzie potrzebować) i w ciągu 1 lub 2 dni mamy notarialnie podpisany dokument, że jesteśmy właścicielem (właścicielami) spółki.

Dodatkowo zmianę nazwy spółki, nowe wpisy PKD oraz pozostałe zmiany, jakich sobie życzymy, możemy zlecić firmie sprzedającej, która zajmie się wszystkim. Oprócz ogółu standardowych opłat związanych z rejestracją spółki firma sprzedająca doliczy sobie oczywiście prowizję dla siebie, natomiast będzie to niewysoki koszt w porównaniu do komfortu nabycia szybko i sprawnie gotowej spółki.

0 0 votes
Przyznawalność
0 0 votes
Warunki
0 0 votes
Szybkość
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments