Technologia HP Edgeline – połączenie zalet druku atramentowego i laserowego

Producent drukarek HP udoskonalił technologię wydajnego druku wysokonakładowego poprzez tworzenie nowego mechanizmu drukującego. Prace badawczo – rozwojowe w bieżącym terenie były parę lat, natomiast ich skutkiem jest wstanie technologii HP Edgeline.

Drukowanie Maszewo

Do pierwszych zalet technologii HP Edgeline należą wysoka niezawodność, wysokie tempo druku, wysoka jakość druku, małe koszty mebla i dość niski koszt druku jednej strony. Ze względu na proces drukowania poleca się o niej, że łączy wydajność druku laserowego z precyzją odwzorowania kolorów charakterystyczną dla druku atramentowego.

Zamów Tanie drukowanie

Bezkontaktowe głowice drukujące

Inteligentny system druku współpracuje z bezkontaktowymi głowicami drukującymi. Brak konaku głowicy z papierem zapewnia dłuższy okres eksploatacji tych tematów. Technologia daje możliwość wydrukowania 2 mln ścian w kształcie A4. Głowice drukujące posiadają szerokość strony. Papier że się przesuwać pod głowicą z prędkością 88,9 cm na sekundę. Dzięki temu tempo wydruku ma do 12 zdjęć na chwilę (10 x 15 cm) i ok. 70 ścian w kształcie A4 na chwilę. To rzeczywiście świetny produkt.
Konstrukcja głowicy

Głowica przygotowana w technologii HP Edgeline jest dokonana z pięciu krzemowych układów scalonych. Każdy układ posiada aż 2112 dysz umieszczonych w zestawie schodkowym. Tego modelu rozwiązania są określane mianem multi-die module (wieloukładowy moduł). Każda głowica drukuje atramentami w dwóch kolorach. Kości krzemowe są wbudowane w wielowarstwową strukturę ceramiczną. Moduł MLC jest zrobiony z sześciu warstw – cienkich ceramicznych płytek połączonych przewodzącymi elementami zbudowanymi z wolframu i otworami przepustowymi.
Metoda zastępowania dysz

W wypadku, gdy jedna z dysz będzie niesprawna, albo zatka się i tusze nie będą potrafiły być dokładnie przez nią dozowane, zostaje zastąpiona inną, sprawną dyszą. Dodatkowo, co dobry moment dysze są automatycznie oczyszczane a mogą jeszcze sprawnie działać. To następna korzyść z artykułu widzenia serwisowania urządzenia z względu niedrożnej głowicy.
Zastosowanie technologii HP Edgeline

Technologia HP Edgeline została stworzona z dbają o drukowaniu zdjęć i profesjonalnych dokumentów. Profesjonalne tusze do HP Vivera zostały opracowane do umieszczania na częstym papierze. Barwnik bardzo mocno schnie na papierze zapewniając wysokie nasycenie kolorów i gęstość optyczną. Wydruki nie rozmazują się po wykonaniu flamastra a są odporne na wilgoć.

Nowinki technologiczne ze świata druku pochodzą od Technologia HP Edgeline

0 0 votes
Przyznawalność
0 0 votes
Warunki
0 0 votes
Szybkość

Udostępnij

Polecane wpisy
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x