8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu Wszyscy wiemy, że brak ćwiczeń, palenie tytoniu, spożywanie zbyt trudnej dozie alkoholu i dieta uboga w efekty i warzywa nie wróżą nic ciekawego. Elementy te znacząco zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia nadciśnienia tętniczego lub udaru mózgu.

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

 

Istnieje a trochę praktycznych, a jednocześnie efektywnych kroków pozwalających usunąć tego zagrożenia.

kup traz

 

 

Poniżej prezentujemy 8 owoców, jakie o spożywać, aby zapobiec chorobie nadciśnieniowej oraz udarowi mózgu.

Banany

Lekarze zalecają spożywanie owoców w charakteru zmniejszenia zbyt wielkiego ciśnienia krwi. Wszystko dzięki szerokiej zawartości potasu. Przewiduje się, że potas zwiększa odporność skurczu mięśnia sercowego.

Dzięki potasowi zamkniętemu w bananach wysokie ciśnienie tętnicze nagle się obniży. Banany można spożywać jako osobną przekąskę lub nałożyć je do jogurtu lub do owsianki.

Kiwi

Owoce kiwi z zielonym miąższem zawierają potas, podobnie jak pomidory i owoce. Obejmują i witaminę C, jaka chodzi jak przeciwutleniacz wolnych rodników.

Jeden produkt kiwi zaspokaja 9% dziennego zapotrzebowania na potas, 7% na magnez i 2% na wapń.

Pomarańcze

Picie wyciągu z dwóch pomarańczy każdego dnia pewno ułatwić w ograniczeniu ciśnienia tętniczego. Skutek w skór obniżenia ciśnienia można zarejestrować po 2–4 tygodniach spożywania soku.

Owoc granatu

Owoc granatu to głęboko silny produkt, jaki ważna spożywać na surowo czy dusić w skór soku. Samo spośród badań wykazało, że picie filiżanki soku z granatu chociaż raz dziennie przez cztery tygodnie pewno ułatwić w ograniczeniu ciśnienia tętniczego.

Wyciąg z granatu że wynosić element całego śniadania. Myśl jednak, by zobaczyć zawartość cukru, jeśli kupisz gotowy sok. Dodatek cukru może stracić dobroczynny wpływ soku na zdrowie.

Papaja

Ten egzotyczny owoc obniżający ciśnienie stanowi optymalne wyjście dla osób zmagających się z nadciśnieniem tętniczym. Papaja zawiera potas oraz nowy element o potwierdzonym działaniu obniżającym ciśnienie u kobiet z nadciśnieniem tętniczym – flawonoidy.

Brzoskwinie i nektarynki

Jedna średniej wartości brzoskwinia lub nektarynka zaspokaja 8% dziennego zapotrzebowania na potas, 3% na magnez i 1% na wapń.

Dla głów na diecie obniżającej ciśnienie dobrą wersją dla świeżej brzoskwini lub nektarynki będą plasterki tych efektów mrożone bez dodatku cukru. Przed spożyciem owoce można rozmrozić albo zrobić koktajl bez ich rozmrażania.

Pomidory

Badanie spełnione w Finlandii wskazuje, że ogromna zawartość likopenu, czyli karotenoidu ujętego w pomidorach, możne zmniejszać prawdopodobieństwo wystąpienia udaru mózgu. Badanie przedstawione w piśmie Neurology objęło 1031 mieszkańców Finlandii w wieku z 46 do 55 lat. Ryzyko wystąpienia udaru mózgu u kobiet z cienkim stopniem likopenu ograniczało się o 55%.

Arbuz

Arbuz ma maksymalną dawka wody dzięki czemu dobrze przychodzi na twarzy z podniesionym ciśnieniem farbie czyli z nadciśnieniem tętniczym. Arbuz że zarówno zapobiegać wzrostowi ciśnienia u kobiet z właściwym ciśnieniem krwi.

Ponadto rezultat ten brzmi L-cytrulinę, która wspiera regulację ciśnienia tętniczego także je obniża. Obok tego aminokwasy ustalone w arbuzach mogą hamować wzrostowi ciśnienia tętniczego.

Więc pijmy świeżo wyciskane soki z wyników i warzyw. Czy istnieje obiekt bowiem ważniejszego w utrzymaniu niż zdrowie ?

Zobacz również wolnoobrotowa

0 0 votes
Przyznawalność
0 0 votes
Warunki
0 0 votes
Szybkość

Udostępnij

Polecane wpisy
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x